Halvetic czy Roundup — który z nich ma większą skuteczność?
Halvetic i Roundup to herbicydy, oparte na glifosacie, czyli związku organicznym, który może budzić kontrowersje. Oba preparaty wykazują dużą skuteczność działania, aczkolwiek każdy z nich ma unikalne cechy, które warto poznać przed dokonaniem zakupu. Stosowanie skutecznego herbicydu może przełożyć się na pozbycie się chwastów, a tym samym lepszą jakość plonów.
Czym jest glifosat?
Glifosat, związek z grupy fosfonianów, jest inhibitorem enzymu EPSPS. Substancja została stworzona przez koncern Monsanto. Pierwszym produktem zawierającym glifosat był Roundup. Glifosat wykazuje znaczną skuteczność chwastobójczą, co czyni go jednym z najpowszechniej stosowanych preparatów w ogrodnictwie i rolnictwie. Ze wszystkich obecnych na rynku związków, wchodzących w skład herbicydów, najskuteczniej zwalcza konkurencyjne rośliny jednoliścienne i dwuliścienne. Glifosat wykazuje dużą hydrofilność, dzięki czemu wnikając do rośliny, z łatwością rozprzestrzenia się po wszystkich jej organach, powodując szybkie zaburzenie jej funkcji życiowych. Objawem zamierania rośliny jest żółknięcie, więdnięcie i zahamowanie wzrostu.
Glifosat ma liczne wady, do których zalicza się nie tylko brak selektywności, skutkujący fitotoksycznością wobec roślin uprawnych, ale także szkodliwy wpływ na środowisko i zdrowie człowieka. Szczególnie negatywnie wpływa na owady zapylające, powodując ich masowe wymieranie.
Charakterystyka produktów
Roundup to preparat powszechnie utożsamiany z glifosatem. Jest to herbicyd totalny, czyli niszczący wszystkie rośliny na uprawianym areale. Wykorzystuje się go do oczyszczania pól z chwastów, a także w uprawach GMO. Halvetic jest innowacyjnym preparatem, którego nowoczesna formuła ma gwarantować skuteczną walkę z chwastem, przy jednoczesnym obniżeniu dawki glifosatu. Jest oparty na technologii BGT, której celem jest zmniejszenie ilości glifosatu, tak aby zachować skuteczność oprysków. Stosując Halvetic obniża się zużycie glifosatu o 50%, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska. Dzięki zastosowanym substancjom pomocniczym związek aktywny dłużej utrzymuje się na niepożądanych chwastach, a aplikacja preparatu jest o wiele łatwiejsza.
Który z preparatów warto stosować?
Roundup sprawdzi się, gdy zdecydowanie chce się pozbyć problemu. Natomiast herbicyd Halvetic, dzięki połączeniu adiuwantów i innych substancji z glifosatem, pozwala na zachowanie skuteczności preparatu Roundup, przy jednoczesnym obniżeniu dawki glifosatu. Zastosowanie substancji pomocniczych sprawia, że glifosat dłużej utrzymuje się na powierzchni organów chwastu i łatwiej wnika do jego wnętrza. Halvetic cechuje się wysoką skutecznością chwastobójczą, choć nie wprowadza do środowiska znacznych ilości szkodliwego glifostatu. Po zastosowaniu tego herbicydu można uprawiać wszystkie gatunki roślin; już dwa dni po zabiegu usuwania chwastów jednorocznych można wykonać siew. Skuteczność chwastobójcza glifosatu została zachowana, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wykorzystanym podczas produkcji preparatu Halvetic. Wejdź tutaj i wypróbuj środek samemu!