Sprzedaż na Amazon – jak poradzić sobie na nowym rynku?

Trzeba przyznać, że amerykańska korporacja Amazon to prawdziwy gigant w branży e-commerce, przez co nie powinno się bagatelizować roli tego marketplace w sprzedaży internetowej. Warto rozważyć skorzystanie z tej platformy jako dodatkowego kanału sprzedaży dla własnego e-sklepu, gdyż jest to szybki sposób na dotarcie do nowej, bardzo szerokiej bazy klientów, którą stanowią użytkownicy Amazona. Teraz gdy marka ta już oficjalnie otworzyła się na Polskę, okazja ta wydaje się szczególnie aktualna.

Plusy i minusy, czyli jak wygląda sprzedaż na Amazon w praktyce?

Rzecz jasna, do kwestii prowadzenia sklepu na Amazonie należy podejść realistycznie. Jest to serwis oferujący szerokie perspektywy, jednak ma on swoje ograniczenia, o które powinno się mieć na uwadze przed zainwestowaniem we własne konto. Obszerna baza użytkowników oraz bardzo wygodna i nowoczesna forma prowadzenia działalności są wysoce atrakcyjne dla e-sprzedawcy, jednak idą one w parze z dość intensywną konkurencją, a także relatywnie wysoką prowizją. Sprzedaż na Amazon to stała walka o klientów, którzy mimo wszystko są w stanie wydać naprawdę wysokie kwoty podczas zakupów, ku korzyści operujących tam sklepów.

Płynące z tego wnioski są dość proste – sprzedaż na Amazon to faktyczna okazja na zwiększenie zysków oraz zasięgów sklepu, trzeba jednak się do niej odpowiednio przygotować, aby wykorzystać ten potencjał. Silna konkurencja, a także stosunkowo ścisłe reguły serwisu wymagają odpowiedniego podejścia, a najlepszym sposobem na zoptymalizowanie swojej działalności w tym marketplace jest zastosowanie wyspecjalizowanego oprogramowania, jak właśnie Apilo oraz związany z nim Manager Amazon.

Sprzedaż na Amazon a system Apilo – o czym warto wiedzieć?

Modułowa budowa systemu Apilo sprawia, że system ten wyróżnia się wyjątkową elastycznością. Specjalny Manager Amazon jest doskonale przystosowany do usprawnienia pracy z tym marketplace, pozytywnie wpływając na wydajność pracy całego zespołu.

Przy pomocy managera można łatwo zintegrować wiele kont Amazon, a także innych kanałów sprzedaży, tworząc wygodną w zarządzaniu sieć. Wcale nie trzeba rezygnować ze strony domowej sklepu, portali takich jak eBay czy Allegro, aby skupić się na rozwoju działalności na Amazonie. Możliwości integracji zapewniane przez Apilo obejmują także dodatkowe oprogramowanie e-commerce, jak na przykład systemy do księgowości internetowej czy kurierów.

Bardzo istotne są tu również liczne opcje automatyzacji, które pozwalają w odczuwalny sposób przyspieszyć obsługę sprzedaży. Za pomocą Apilo zautomatyzować można między innymi:

  •  wystawianie faktur,    
  • druki listów przewozowych,    
  • aktualizowanie statusu zamówień,    
  • przypisywanie kurierów z Amazon do metod wysyłki w Apilo,    
  • dostęp     do informacji o rozliczonych zamówieniach.

Opcji zapewnianych przez Apilo jest wiele, a sprzedaż na Amazon to zaledwie jeden z bardzo licznych aspektów pracy e-sprzedawcy, który usprawni się dzięki stosowaniu tego nowoczesnego oprogramowania. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania i zyskać przewagę nad konkurencją w e-commerce.

Previous post Znakomita firma sprzedająca ultraszybki internet
Next post Przeszczep włosów który zawsze zostanie wykonany profesjonalnie