Wpływ oleju z czarnuszki na organizm

Olej z czarnuszki jest bardzo popularnym produktem, po który sięga coraz więcej osób. Skąd wynika tak duże zainteresowanie tym olejem? Istnieje wiele badań naukowych, które jasno mówią o prozdrowotnym wpływie na organizm, przy regularnym spożywaniu oleju. Jakie są to dokładnie właściwości i co dzięki nim możemy zyskać?

Bogactwo na miarę jednej kropli

W każdej kropli oleju z czarnuszki znajdziesz wiele cennych składników, które w znacznym stopniu mogą przyczynić się do polepszenia twojego zdrowia! Oto, jakie są to składniki i jaką pełnią funkcję w organizmie:

 • nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które wykazują działanie m.in. przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne,

 • kwasy tłuszczowe omega-9 pomagają m.in. zmniejszać ryzyko chorób serca, czy poprawić poziom cukru we krwi,

 • witamina E, czyli antyoksydant, który pomaga chronić ludzkie komórki przed procesem starzenia,

 • biotyna wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i układu krążenia, a także na zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci,

 • beta-karoten zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV, a także chroni przed powstawaniem plam i przebarwień skóry,

 • fitosterole odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego,

 • minerały, takie jak: magnez, sód, potas, żelazo, cynk, które są głównymi budulcami wszystkich komórek w organizmie.

Nieoczyszczony olej z czarnuszki ma wiele zastosowań. Pomaga łagodzić stany zapalne organizmu, wspomaga odporność oraz łagodzi objawy schorzeń alergicznych. Poza tym obniża cholesterol i poziom cukru we krwi, a także łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych oraz infekcji dróg moczowych i wspomaga funkcjonowanie wątroby. Warto wspomnieć o pozytywnym wpływie oleju na regulacje zaburzeń cyklu miesiączkowego i właściwościach uspokajających

Pielęgnuje także to, co na zewnątrz

Olej z czarnuszki działa również na zewnętrzne części ciała jak włosy, skóra i paznokcie. Bardzo często można znaleźć go w składzie kremów, szamponów, czy odżywek. Wiele osób woli jednak stosować go w naturalnej formie, aplikując bezpośrednio z butelki.

Doskonale nadaje się dla osób, które zmagają się z trądzikiem, a to za sprawą swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych, dzięki którym przyspiesza gojenie się wyprysków i ogranicza powstawanie nowych zmian skórnych. Polecany jest także przy atopowym zapaleniu skóry. Jakie inne właściwości pielęgnacyjne ma olej z czarnuszki?

 • Nawilża skórę,

 • chroni przed promieniowaniem UV,

 • stymuluję wzrost nowych włosów,

 • zwalcza łupież,

 • wzmacnia płytkę paznokci.

Naturalne dobro, które warto przetestować

Ten wyjątkowy produkt, jakim jest olej z czarnuszki, wpływa pozytywnie nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale także na wizualne aspekty naszego ciała, takie jak włosy czy paznokcie. Korzyści, które można zauważyć już po kilku dniach od jego zastosowania, sprawiają, że coraz więcej osób chętnie po niego sięga.

Czy warto więc przetestować go na „własnej skórze”? Naszym zdaniem po zapoznaniu się ze wszystkimi właściwościami tego oleju, nikt nie będzie miał wątpliwości co do wprowadzenia go do swojej suplementacji, czy codziennej pielęgnacji. W końcu o zdrowie, jak i piękny wygląd trzeba dbać nieustannie!

Previous post Kiedy warto zażywać suplementy z olejem z nasion wiesiołka
Next post Wysoko i Czysto: Bidony z Filtrem Mogą Pomóc Przetrwać Podczas Przygody w Górach