Zewnętrzna obsługa firm w Wielkiej Brytanii i jej przykłady

Spore grono Polaków mieszkających na stałe na terenie Wielkiej Brytanii, nawet po jej odejściu z Unii Europejskiej, podejmuje decyzje o zakładaniu oraz prowadzeniu własnych firm w krajach wchodzących w skład UK.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ brytyjski rynek jest atrakcyjny, zapewnia spore możliwości oraz może znacząco poprawić firmowe dochody. Rzecz jasna, podobnie jak w przypadku firmy na terenie Polski, własna działalność w Wielkiej Brytanii oznacza konieczność zwrócenia uwagi na różne istotne sprawy. Nie zawsze właściciel firmy jest w stanie się nimi zajmować na własną rękę.

Zewnętrzna obsługa firm w Wielkiej Brytanii i jej przykłady

Outsourcing na terenie UK – podstawowe informacje

Jeśli chodzi o outsourcing to pod tym pojęciem kryje się realizowanie zewnętrznych usług dla różnych firm. Takie działania są związane między innymi z ochroną pracowników i firmowego mienia. Mogą one obejmować obsługę i montaż monitoringu przez zewnętrzne firmy albo na wynajmowaniu ochroniarzy pilnujących firmowego mienia na miejscu. Różne warianty ochrony są zapewniane całodobowo lub w godzinach nocnych, aby uniknąć problemu ze wstępem niepowołanych osób, kradzieży albo aktów wandalizmu.

Mówiąc o zewnętrznych usługach, ważne jest również wsparcie związane z transportem na rzecz firmy. Dotyczy to między innymi firm handlowych lub specjalizujących się w produkcji, które nie chcą tracić środków na utrzymanie swojej floty samochodowej. W ramach outsourcingu często swoje usługi świadczą kancelarie prawne i agencje zatrudnienia albo podmioty pomagające w załatwianiu różnych spraw formalnych. Porządny outsourcing może też obejmować serwisowanie sprzętu i inne formy pomocy technicznej.

Należy również zwrócić uwagę na usługi zewnętrzne, które obejmują wsparcie w załatwianiu kwestii podatkowych i płacowych. Na rynku działalność prowadzą rózne porządne polskie firmy promujące się jako polski ksiegowy w Londynie. Ich pomoc dotyczy udzielania fachowych porad, przygotowywania dokumentów i rozliczeń oraz reprezentowania przedsiębiorcy przed brytyjskimi organami podatkowymi czy też sądowymi i administracyjnymi.

Previous post Kto wykona nam jak najlepsze foliowanie auta?
Next post Doskonałe płytki do łazienki którym niczego nie brakuje