Zasady prowadzenia działalności gospodarczej Wielkiej Brytanii

Osoby, które pracują w Wielkiej Brytanii, kiedy decydują się na założenie działalności gospodarczej, najczęściej wybierana jest spółka Limited, która może być odpowiednikiem działalności jednoosobowej w naszym kraju.

Z pewnością warto przed założeniem własnej firmy dowiedzieć się, w jaki sposób należy rozliczyć się z fiskusem, jakie stawki podatkowe występują w przypadku różnych branż, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z fiskusem w Wielkiej Brytanii.

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej Wielkiej Brytanii

Księgowość dla firm w Londynie

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku w wynosi 12500 L, co jest dużo wyższą niż w Polsce, dzięki czemu możemy płacić dość niskie podatki, w przypadku kiedy prowadzimy jednoosobową działalność w Wielkiej Brytanii. Firma w UK to uproszczone zasady otwierania firmy, jak również zminimalizowana biurokracja, wiele formalności możemy załatwić online bez potrzeby wizyty w urzędzie. Oczywiście osoby, które nie przekraczają ustalonego progu, nie płacą składek na ubezpieczenie społeczne, dlatego prowadzenie firmy w Anglii wiąże się z dość niskimi kosztami.

Możemy wynająć firmę rachunkową, która pomoże nam w załatwieniu wszystkich formalności związanych z zakładaniem działalności. Dodatkowo pomoże nam prowadzić księgowość, rozliczać się z fiskusem, naliczać wielkość podatków oraz składek. W Londynie znajdziemy biuro rachunkowe, w którym możemy rozmawiać po polsku, będzie duże ułatwienie, jeżeli chcemy dobrze zrozumieć system podatkowy, dowiedzieć się, jaki rodzaj firmy będzie dla nas najbardziej korzystny. W Wielkiej Brytanii emeryturę można uzyskać już po 10 latach odprowadzania składek.

Zatem łatwo możemy znaleźć kogoś, kto prowadzi poprowadzi nam księgowość Londyn jest miastem, gdzie znajdziemy biura rachunkowe, w których księgowi mówią po polsku, dzięki czemu możemy łatwo zrozumieć wszystkie zasady. Z pewnością osoby, które rozpoczynają prowadzenie działalności, wiele skorzystają na wynajęciu biura rachunkowego ze względu na zaoszczędzenie czasu związanego ze zrozumieniem podatków, kontaktem z urzędem skarbowym czy też naliczeniem składek.

Previous post Co można zrobić, jeśli rodzic unika płacenia zasądzonych alimentów
Next post Znakomite i przede wszystkim trwałe siatki na balkon dla kotów