Jak skutecznie pozbyć się nieestetycznych pajączków z nóg?

Jeśli zastanawiasz się, jak na dobre pozbyć się pajączków, czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych z nóg, wiedz, że żadne domowe środki nie działają.

Jednak z pewnością szczotkowanie na sucho, żele do nóg czy masaże nie zaszkodzą, wspomagają krążenie krwi i relaksują nogi, jednak nie będzie żadnej widocznej różnicy. Tak naprawdę nie ma nic, co można zrobić poza małymi, minimalnie inwazyjnymi zabiegami, które sprawią, że pajączki będą wyglądały lepiej. Kremy, maści lub pocieranie skóry nie sprawią, że pajączki znikną z nóg.

Jak skutecznie pozbyć się nieestetycznych pajączków z nóg?

Skleroterapia, czyli zabieg usuwający popękane naczynka

Podstawowym sposobem leczenia pajączków i żylaków jest zastosowanie różnych metod chirurgicznych w celu zamknięcia żyły tak, aby się zapadła, a pozostała tkanka bliznowata całkowicie zatrzymała przepływ krwi. To wszystko są naczynia powierzchowne, więc inne zdrowe żyły po prostu przejmują ich obowiązki w zakresie krążenia, a procedura nie wpłynie na twój ogólny stan zdrowia. Ponadto osoby z poważniejszymi, wybrzuszonymi żylakami mogą je całkowicie usunąć po zamknięciu żyły.

Skleroterapia to jedna z bardziej popularnych opcji leczenia pajączków i żylaków. Lekarz wstrzykuje pienisty środek lub stężony roztwór słonej wody do problematycznej żyły, która podrażnia ściany naczynia krwionośnego. Powoduje to tworzenie się blizny, co prowadzi do zamknięcia naczynia krwionośnego. Jeśli ktoś jest uczulony na roztwór do skleroterapii, istnieją inne możliwości leczenia popękanych i nieestetycznych naczynek na nogach, jak terapia leserem czy ablacja o częstotliwości radiowej.

Aby zapobiec pogorszeniu się widocznych żył, chirurg może użyć RFA lub wewnętrznych technik laserowych, aby zamknąć większą żyłę głębiej w nodze, która odżywia mniejsze żylaki i pajączków. Po zajęciu się większą żyłą, mniejsze żyłki można leczyć skleroterapią, klejem chirurgicznym lub ręcznym laserem. Szczegóły możesz znaleźć na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/leczenie-rozszerzonych-naczyn-krwionosnych-na-nogach/skleroterapia-rozszerzonych-naczyn-konczyn-dolnych. Wszystkie te zabiegi są wykonywane przez małe nakłucia w skórze, więc możesz zaplanować zabieg rano i wrócić do pracy po południu. Niezależnie od tego, na jaką terapię się zdecydujesz, kluczem jest pójście do lekarza specjalizującego się w leczeniu żył, niezależnie od tego, czy jest to dermatolog, czy chirurg żylny.

Previous post Co warto wiedzieć na temat systemów deskowań?