Jaką rolę pełnią nuty zapachowe w perfumach?

Perfumy swój wyjątkowy zapach zawdzięczają odpowiedniemu dobraniu różnych nut zapachowych które powodują że zapach cały czas się rozwija.

Dlatego perfumy których używamy na co dzień będą nieco zmieniały swój zapach, będą uwalniały różne nuty zapachowe. Wyróżniamy nuty głowy, serca oraz bazę, pierwsza uwalnia się nuta głowy, będziemy czuli ją na samym początku, kiedy spryskamy naszą skórę. Następnie uwalniana będzie nuta serca, na końcu nuta bazowa którą będziemy czuli przez dłuższy okres czasu.

Jaką rolę pełnią nuty zapachowe w perfumach?

Jak przetestować czy zapach nam się podoba?

Nuta bazowa odpowiedzialna jest za trwałość perfum, jest to nuta podstawowa, nadaje odpowiedni charakter całej kompozycji zapachowej. Jest to zapach, który będziemy czuli nawet przez kilkanaście godzin, w jej skład mogą wchodzić zapachy żywiczne, ambra, piżmo, zapachy kojarzące się z lasem oraz nuty drzewne. Jeżeli chcemy wybrać perfumy pamiętajmy o tym, iż warto przetestować je w ciągu całego dnia, co pewien czas sprawdzać jak pachną oraz oczywiście jak długo zapach będzie wyczuwalny na naszej skórze. Jeżeli jesteśmy w perfumerii możemy skorzystać z testerów, mogą one pomóc nam w wyborze odpowiedniego zapachu. Pamiętajmy jednak aby nie testować zbyt wielu zapachów w ciągu jednego dnia, odpowiednio rozprowadzić je po różnych miejscach na naszej skórze.

Dobrym pomysłem będzie spryskanie nadgarstka, skąd zapach będzie przenoszony po naszym ciele, innym miejscem, które możemy także wykorzystać jest dekolt czy też szyja. Możemy oczywiście testować dwa zapachy, którymi spryskamy nasze oba nadgarstki. Wówczas będziemy mogli porównać zapach, dzięki temu sprawdzimy czy kolejne nuty, które będą uwalniane będą nam odpowiadały. Oczywiście warto także przetestować perfumy na całym ciele, wówczas może być to okazja do sprawdzenia czy pewne składniki nie uczulają, czy zapach nie będzie nas drażnił.

Dobrym pomysłem w przypadku testowania zapachu może być wykorzystanie zamiennika lecz na pewno warto skusić się na https://francuskieperfumy.pl/calvin-klein-euphoria.html, są bardzo charakterystycznym zapachem. jednak warto zwrócić uwagę, iż nie nie jest to zapach dla każdego, nie zawsze może przypaść nam do gustu. Dlatego też odpowiednie przetestowanie zapachu przed zakupem oryginalnych perfum to dobry pomysł.

Previous post Nie podobają ci się twoje krzywe zęby?
Next post Drewniane kolejki dla wszystkich małych dzieci